מגפת הקורונה הובילה לעלייה של 100% בחקירות אישות

מנכ"ל חברת קואנטין חקירות מסביר כיצד ראיות חדשות עשויות לשנות הסדרי ראיה או מזונות

שמוליק ממן, מנכ"ל חברת קואנטין חקירות מסביר כי "אנשים עושים יותר חשבון נפש בעקבות הקורונה, כל אחד מחדד את האינטיליגנציה הרגשית שלו, הרבה יותר קשה לבגוד וקל יותר להיחשף בגלל שבתקופה הנוכחית, בעיקר בתקופת הסגרים היה קשה מאוד למצוא תירוצים לצאת מהבית.

על פי ממן, הסימן הראשון לקיומה של בגידה הוא אינטואיציה, תחושת הבטן של בן הזוג. בגדול, אין עשן בלי אש כ-85% ממי שמזמין חקירה אכן צודק ובן או בת הזוג שלו אכן בוגדים. הצורך בחוקר פרטי הוא לא רק על מנת לאושש את החשדות, אלא על מנת להביא ראיות שניתן יהיה להשתמש בהן בהליך הגירושין.

בעיקרון תהליך גירושין מגיע לחוקר פרטי לפני שהוא מגיע לעו"ד. במקרים אחרים, עורכי דין שולחים את הלקוח או הלקוחה שלהם לחוקר פרטי על מנת להביא ראיות חזקות וטובות שיבנו את התיק המשפטי. במקרים רבים, גם לאחר השלמת הליך הגירושין, חקירות פרטיות משמשות עבור יישוב סכסוכי מזונות מורכבים על מנת להגדיל או לצמצם דמי מזונות בהתאם למצב בשטח.

יש בני זוג גרושים שבהם הגרוש מתחמק מתשלום דמי מזונות באמצעות תלוש משכורת פיקטיבי. באמצעות חקירה, הוכחנו עבור לקוחה שלנו שהגרוש שלה עובד בהיקף של מעל למשרה מלאה במקום העבודה, היקף משרה שלא התיישב הגיונית עם תלוש משכורת שעמד על כ-4000 שקל בלבד. התלוש הפיקטיבי הנמוך נועד כמובן על מנת שיוכל להתחמק מתשלום מזונות על פי החלטת בית המשפט והראיות שהשגנו גרמו להעלאה דרמטית של דמי המזונות לגרושה.

ממן מזהיר מלקיחת החוק לידיים וחקירה עצמאית על ידי אדם פרטי. לדבריו, "אסור שלקוח או אדם פרטי יבצעו מעקב, זה בניגוד לחוק ועלול להוביל לנזקים מיותרים. לקוחות עלולים "לשרוף" את המעקב ולהוביל לנזק לחקירה".

במקרה אחר, נתקלנו בגירושין שהסתיימו בהסדר של משמורת משותפת, הסדר שמיטיב כלכלית עם הגרוש, בחקירות שונות שערכנו בנושאים האלה, ראינו גרושים שמגיעים הביתה בסביבות עשר בלילה אחרי שהילדים נרדמים, גרושים שלא מוציאים את הילדים לגן ואף נתקלנו בגרוש שהשתמש בסמים בזמן שילדיו ישנים אצלו בדירה. מקרים קשים נוספים שיצא לנו לתעד ולהביא עבורם ראיות ששינו את תמונת הסדר הגירושין הוא מקרים בהם הורה נהג באלימות כלפי ילדיו או נהג בהם בהתנהלות שאינה ראויה. בכל המקרים האלה הראיות שהבאנו היו ראיות זהב ששינו את הסדרי הגירושין בהתאם למצב העניינים בשטח.

שתפו:

מאמרים נוספים

פנו למערכת

הרשמו לניוזלטר

התראות

RSS

פייסבוק

תיק אישי

ניוזלטר

פודקאסט

שליחת כתבות

לפרוטוקול ביוטיוב

כל הזכויות שמורות לאתר "לפרוטוקול"

Powered by Impel