אסור לתת לקורונה להיות קטליזטור לפירוק התא המשפחתי

מרבית הוויכוחים בין בני הזוג בזמן סגר נעים סביב הילדים ועל גבם של הילדים. עו"ד לענייני משפחה איימי בכור-בוני עם העצות הנכונות לזוגיות בריאה ברגעים מאתגרים אלה

משברים זוגיים בסגר הכפוי עלינו הם מנת חלקם של זוגות רבים. חשוב למפות את הגורמים למשבר ולנסות לטפל בהם בהקדם בכדי שלא יקצינו לכדי פרידה.

חינוך הילדים ומחלוקות לגביו מהווים עילה לגירושין. הסיבות רבות ומגוונות מחלוקת סביב חינוך דתי, בעוד בן הזוג עומד על דעתו לחינוך חילוני; שימת גבולות נוקשה, בעוד האחר לא מוכן לשים גבולות, בשעת משבר המחלוקות הללו מתעצמות ויוצרות מתח מתמיד במערכות יחסים. ולעתים, אם לא נעזרים באנשי מקצוע או פונים להדרכה הורית מגיעים למרבה הצער לבתי משפט.

גם זוגות גרושים מוצאים עצמם לא אחת נלחמים בבתי משפט בשל סוגיות הקשורות לחינוך ילדים ,בתקופת הקורונה בפרט ובכלל, צדדים מוצאים עצמם מול שופט כשאינם מסכימים על חינוך הילדים, לאיזה גן ילכו הילדים? אנתרופוסופי? דתי? ממלכתי-פרטי? איזה סוג חינוך – דתי? חילוני? כאשר בית המשפט מקבל החלטות גם במצבים במחלוקות כאלה.

עו"ד בכור-בוני, "באחד התיקים שניהלתי התעקשה האם כי היא מבקשת לרשום את בנה לבית הספר לטבע, האב סירב בתוקף. מונה מומחה פדגוגי לבדוק את התאמת הילד לבית הספר הספציפי, ואכן, האם ניצחה. שנתיים לאחר מכן ניהלנו את אותה מערכה על הבת המשותפת, הפעם קבע המומחה כי ביה"ס לטבע כלל לא מתאים לבת, למרות רצונה!"

חשוב להדגיש כי המחלוקות הללו מתעצמות בזמן הסגר פי  אלף מונים גם בקרב הורים נשואים וכמובן שבמקרה של מגורים בשני בתים נפרדים לאחר גירושין או פרידה. זאת במצב שבו ההורים לא עובדים, או צריכים למצוא פתרון להשגחה על ילדים קטנים. בימים כתיקונים

הורים נשואים וגרושים או פרודים, שאינם מצויים בחזית אחידה מול הילדים עלולים למצוא את עצמם לא רק רבים עם הילדים, אלא רבים על גבם של הילדים, כשהם עצמם נושא הוויכוח – דבר שגורם לילדים להרגיש אשמים ופוגע בהם בטווח קצר וארוך. עו"ד בכור-בוני, "הוויכוחים ביניכם מעל לראשם של הילדים גורמים להם לחוסר ביטחון, לחרדות, למתח ולחוסר תפקוד במרחב הלימודי. אין לאן לברוח. אני ממליצה ללקוחות שלי לשקף לילדים את המצב וליצור עבורם מרחב מזמין ובטוח שבו אנחנו שומרים על גבולות ועל סדר יום כאשר כל אחד ממלא תפקיד ותורם. גם אם מתגוררים בבתים נפרדים ולוקחים את הילדים לזמני שהות גם בסופי שבוע"

זה הזמן לייצר כללים ולעמוד בהם. אפשר להכין תכנית יומית /שבועית שתלווה את הילדים ותגרום להם לשגרה שהם כל כך זקוקים לה. הורים שמשדרים על אותו גל, שמותחים את אותם הגבולות ושמנהיגים באמצעות דוגמה אישית, יפתחו אצל ילדיהם לא רק חוסן אישי אלא גם מודל זוגיות נכון וטוב. זה לא רק עבורכם, זה בעיקר בשבילם. מודל זוגיות טוב חשוב לא רק בחיי נישואין, אלא גם במקרה של פרידה או גירושין."

שתפו:

מאמרים נוספים

פנו למערכת

הרשמו לניוזלטר

התראות

RSS

פייסבוק

תיק אישי

ניוזלטר

פודקאסט

שליחת כתבות

לפרוטוקול ביוטיוב

כל הזכויות שמורות לאתר "לפרוטוקול"

Powered by Impel